Когато учениците работят по своите книжни проекти развиват различни умения. Ето 5 умения, които учениците ще развият по време на книжната си задача.
1. Цифрови умения
Когато учениците работят по своя книжен проект, те работят с технологиите, откриват нови неща зад всеки бутон и по този начин развиват дигитални умения.
2. Стимулиране на емоциите
Много идеи за уроци по проекти за книги карат учениците да работят емоционално. Помислете за създаване на стихотворения, интервюиране на възрастни хора и т.н. Много подобни дейности укрепват връзките между връстниците, семейството и общността. В подобни проекти учениците имат свобода на действие, емоционална връзка със съдържанието и интерес към учене.
3. Собственост и авторско право
Тъй като учениците са автори на собствените си книги, те се чувстват по -отговорни за резултата. Това не е просто поредната училищна задача. Студентите трябва да предприемат действия и да представят книжен проект, с който се гордеят. Ето защо те ще се нуждаят от някои умения за решаване на проблеми и независимост. В този случай учителят е ментор, а учениците са създателите. Студентите трябва да вземат нещата в свои ръце. Ако заседнат, ще трябва да намерят начин да продължат.
4. Умения за писане
Разбира се, това е може би най -важното умение, което учениците1. ще усъвършенстват. В зависимост от това, което трябва да напишат, те ще се научат да трансформират теорията в практика. Например, току -що ги научихте да пишат стихове? Сега те трябва да напишат своя собствена книга, пълна със стихове.
5. Творчески умения
Книгата не е само текст. Учениците ще трябва да съчетаят своята история или текст с някои произведения на изкуството или изображения. Това ще предизвика учениците да направят правилния творчески избор, за да могат да доставят една сплотена книга.
Оцветете работата си в клас с няколко идеи за използване на дигитални книги от учениците.
Ковид и аз
Нека учениците събират семейни и приятелски преживявания като исторически записи от първичен източник. Това е нещо като спомен за учениците, живеещи по време на тези луди и променящи живота времена на Covid-19.
Любимите ми рецепти
Тук учениците събират разпръснатите рецепти и снимки на семейната си културна храна. Те посещават своите баби и дядовци и други членове на семейството, като питат за любимата рецепта. След това учениците събират всички рецепти в дигитална книга с рецепти, за да могат да се предават от едно поколение на друго.
Мемоарите на дядо ми
Учениците събират ценни семейни истории, опит и информация за произхода, за да създадат мемоари за своите роднини, живели в други времена.
Истории на моя град (квартал)
Учениците събират устни истории в своите общности, което е чудесен начин за развиване на емпатия. Нека посетят детска градина или старчески дом например, където да събират впечатляващи истории от своя град (квартал). Възрастните хора обичат да споделят своя опит с по -младите поколения! Вашите ученици не само ще научат повече за живота, но и ще се свържат с обитателите на дома за възрастни хора.
Сънища и изкуство
Събуждате ли се понякога от шантав сън? Оставете вашите ученици да запишат свои сънища си и да включат изображения, звук, видео в своята дигитална книга.
Мило дневниче
Тук учениците използват книгата като цифров дневник. Те могат да запишат какво са правили през седмицата, да подчертаят някои забавни дейности като среща с приятели или посещение на музей. Нека всеки ден да записват едно нещо, което са научили.
Ръководство за градинарство
Когато преподавате на учениците си всичко за градинарството и растенията, предложете им да напишат „ръководство за градинарство“. Те могат да включват съвети за поддържане на градина, рисунки на растения и билки, информация за особеностите на всеки сезон.
Поезия
Преподавате ли по конкретна тема като например: неизменяеми части на речта, времето, Древна Елада, …? Оставете учениците да напишат свои стихотворения по темата и да ги съберат в цифрова книга. Помолете ги да посочат поне един факт в стихотворението за това, което току -що са научили.
Наръчник „направи си сам“
Когато преподавате на учениците STEM курс и трябва да построят определен обект от дърво или други материали, можете да им предложите да създадат ръководство за потребителя за своя проект. Екип ученици избират какво искат да построят и трябва да очертаят всеки малък детайл в ръководството си. След това те дават своето ръководство на други екипи. Другите екипи трябва да се опитат да пресъздадат обекта, като използват създаденото ръководство.
SOS
Говорейки за ръководства … Нека учениците да проектират и напишат наръчник за спасяване на оцелели: „Как да оцелеем на безлюден остров“. Може да измислят важни умения за оцеляване, да правят изследвания и да дават съвети в ръководството си. Някои ръководства ще бъдат много сериозни и добре обмислени, докато други ще бъдат толкова забавни и пълни с фантастични истории.
Хайде да спосртуваме
Проектирайте книга с образователни физически упражнения, за да поддържате учениците в движение през деня. Учениците ще бъдат тези, които ще допринесат за вашата книга. Всеки ученик може да се опита да запише или да измисли забавни физически упражнения за зареждане с енергия.
Емоджи история
Използвайте това интерактивно колело за емоджи, и оставете учениците да завъртят колелото. Първите изскачащи емоджи ще диктуват историята им. Учениците трябва да напишат фантастична история, съдържаща и трите емоджита. Ще се изненадате от това, което „се върти“ в съзнанието на вашите ученици!
Книга с шеги и вицове
Нека вашите ученици напишат своя собствена книга, пълна с весели шеги. Те могат сами да измислят шегите или да направят колекция от добрите стари класики, които всички познаваме и обичаме. Не е лесна задача! Добрата шега трябва да бъде написана добре, за да могат другите да разберат. Ако вашите ученици повече се шегуват, това е хубав вариант на шегите. Бонус: учениците ще тестват шегите си в класната стая или у дома, което ги прави още по -забавни.
В следващата статия ще представя няколко инструмента за създаване на дигитални книги!
Източник: http://bookwidgets.com
Comments
No comment yet.