Оживление в класната стая… Някъде е скрито малко квадратно листче… На него има странен код. Неразгадаем за обикновеното око. Но с таблет или смартфон в ръка, зад тази неразбираема смесица от точки се появява текст… Мисия… Задача… Домашно…
Децата решават задачи, получават домашните си, или някой поздравителен текст след успешно решаване на трудна задача – всеки учител сам за себе си избира как да използва този “таен” и “магичен” код. Какво ни е нужно? Има и онлайн генератори на QR Code, но приложението, което предлагам “чете” кода, може и да създава код.
QRDroid – можем да направим визитка – така с QR кода вашите телефон и имейл ще се запишат автоматично в контактите на тези, които сканират кода (такъв имам на визитката си). Кодът може да е интернет адрес, контакт, текст, планувано събитие в календар, та дори и картинка. Хубавото е, че приложението е безплатно. Единственото, което не бива да се забравя е, че за да се сканира QR код е необходимо наличието на Интернет.
В последните версии вече може да чете код и без WiFi.
🙂
Вили, благодаря за коментара! и аз по-често използвам онлайн генератори.
Аз си ползвам онлайн генераторите за кодове. На няколко пъти ми се случи генерираните от телефона кодове да не се прочитат, а с тези онлайн всичко е както трябва. За разчитане ползваме QR Reader. Инсталира се без проблем на всеки андроидски телефон без да се "мръщи" на резолюзията на камерата. Колекцията от кодове в кабинета ми расте. По този начин представям новите понятия. Забавно е!